Przy odpowiednim nałożeniu konturowanie może zaakcentować policzki i linię szczęki, uszczuplić wygląd podwójnego podbródka, zmniejszyć większy nos oraz unieść opadające oczy. Zasadniczo za pomocą makijażu jesteśmy w stanie uwydatnić swoje zalety i ukryć wady. Jest to szczególnie istotne w przypadku zdjęć, albowiem aparat posiada predyspozycję do pochłaniania światła, co widać na pierwszy rzut oka. Najczęściej strefa t a także obszar pod oczami to miejsce, które chcesz rozświetlić, a zewnętrzna część buzi, niżej kości policzkowych i szyi to obszar, w którym powinnaś zdefiniować intensywniejszy kolor.

W makijażu najistotniejszą uwagę powinno skupić się na oczach. To one najmocniej przykuwają uwagę! Jeśli mamy taką możliwość, korzystajmy z tego, ażeby je prawidłowo podkreślać. Jak to uczynić? Przy pomocy specjalnego pędzelka do powiek, użyj wybrany cień, nad linią rzęs od zewnętrznej części w kierunku wewnętrznym, biorąc go trochę ponad zagięcie, a w dalszej kolejności przechodząc pod dolną linią rzęs. Użyj więcej cienia, w momencie gdy będziesz potrzebować rzeczywiście mocno podkreślonego oka.

Multum kobiet ignoruje makijaż brwi nie zdając sobie sprawy, jak ważne są one w wyrażaniu naszej twarzy. Powinno się to napisać – nie ma jednego kształtu, który jest najidealniejszy, tak naprawdę zależy to jedynie od twoich unikalnych rysów twarzy. Analogicznie jak w przypadku konturowania, fason i grubość brwi są w stanie ułatwić złagodzić kształt twarzy.

Niezależnie od tego jakiej firmy masz kosmetyki, twój podkład oraz baza będą musiały ze sobą współgrać. Inaczej jest zagrożenie, że Twój makijaż najnormalniej w świecie spłynie z twarzy. Zaaplikowanie drobnej ilości podkładu wokół oczu znacząco zmniejsza pojawianie się zmarszczek. Za każdym razem nakładaj podkład za pomocą pociągnięć w dół. Sporo z nas ma małą warstwę włosów na buzi, natomiast wykorzystanie podkładu w górę spowoduje, że włosy będą widoczne. Co po prostu nie będzie wyglądać dobrze.

Advertisements